Bio

1984Narodil jsem se 17. 6. 1984 v Jihlavě, ale vyrůstal jsem v Hronově v okresu Náchod. Pocházím z hudební rodiny, otec hraje na lesní roh a dodnes učí v hronovské hudební škole hře na dechové nástroje a vede školní dechový orchestr. Moje sestra je také hornistka a působí v Karlovarském symfonickém orchestru. Matka pracovala jako vychovatelka a učitelka hudební výchovy a jiných předmětů na prvním stupni základní školy Žďárky vzdálené 4 km od Hronova. K hudbě jsem tedy měl blízko již od narození, a protože role bubeníka mně byla už asi předurčena, doma jsem od malička „bubnoval“ na polštáře, hrnce a pokličky za doprovodu roztomilých písniček, které si pouštěla k vaření moje maminka . 🙂

1994

První hudební nástroj, na který jsem však začal hrát, nebyly kupodivu bicí, ale klavír. K opravdovým bubnům jsem se konečně dostal v deseti letech. Bicí mě naprosto fascinovaly už jako malého a pokaždé, když třeba hrála někde v mé blízkosti nějaká kapela či orchestr, musel jsem stát vždy u bubeníka a celou dobu ho sledovat. Tato volba tedy byla naprosto přirozená. Jelikož můj otec vede a diriguje již zmíněný dechový orchestr, má bubenická kariéra začala právě tam… Hraní dechových skladeb, různých orchestrálních, filmových i swingových melodii bylo pro mě dobrým začátkem stejně jako postupné nabírání zkušeností, za které jsem dodnes vděčný. Vedle orchestru mě také otec už v mých 11 letech brával jako záskok za bubeníka do své kapely, která hrála na plesech, svatbách, zábavách a dalších akcích. Díky tomu jsem si už v dětském věku vyzkoušel hraní, například na plesech, nebo silvestrech, od osmi večer do dvou hodin ráno. Po celé mé hudební začátky jsem dojížděl k různým učitelům bubnů v okolí Hronova.

1995 - DECHOVY ORCHESTR

Za zmínku pak stojí pan učitel Miroslav Dewat ze základní umělecké školy v Úpici, ke kterému jsem docházel od 12 do 15 let. V tomto věku jsem už začínal poslouchat a obdivovat kapely jako Metallica, Megadeth, Slayer, Death, Sepultura, Ozzy Osbourne, Guns“n“Roses a mnoho dalších podobných metalových a rockových paret. Samozřejmě jsem pak toužil hrát něco podobného. Po jamovaní s kamarády kytaristy a zkoušení hraní coverů od Metallicy nebo Megadeth mě oslovila hronovská kapela INVASION TO PRIVACY, se kterou jsem v mých 13 letech poprvé zavítal do nahrávacího studia, abychom poté v rozmezí dvou let, společně natočili dvě demo nahrávky ve studiu Hacienda Miloše Doda Doležala. S nimi jsem začal hrát i své první rockové koncerty. Tou dobou jsem ale chtěl hrát i nějaký rychlý technický metal podobný mým tehdejším oblíbencům Death. Společně s kamarádem kytaristou jsme založili kapelu ECLIPSE OF SHADOWS, která hrála ten nejrychlejší metal. 🙂 Stihli jsme natočit demo a zahrát několik koncertů.

2001

V 15 letech jsem odešel studovat na Státní konzervatoř v Praze. Můj hudební vývoj se obohatil o jazz, fusion, funky, pop a spoustu dalších stylů. Sledoval jsem bubeníky jako Dennis Chambers, Gary Novak, Omar Hakim nebo Dave Weckl. Navštěvoval jsem hodně jejich koncerty, nechával se jimi inspirovat a v tomto období se doba mého cvičení na bicí pohybovala okolo deseti hodin denně. Mimo to jsem musel nějaký čas věnovat i cvičení na melodické bicí nástroje jako vibrafon, xylofon, marimba, nebo tympány, jelikož je konzervatoř, na které jsem studoval, zaměřena na vážnou hudbu. Hraní v symfonickém orchestru na tyto nástroje, včetně třeba také trianglu, mě také tedy neminulo. 🙂 Mezitím jsem prošel různými skupinami, např. JUDAS PRIEST REVIVAL, DEKLARACE X nebo MAYDAY. Do již zmíněného studia Hacienda jsem se vrátil s českou death – metalovou legendou TORTHARRY. Natočili jsme CD s názvem „White“ a jako host jsem s nimi vzápětí odehrál i několik koncertů. Bohužel tou dobou se u mě objevily problémy se šlachami a svaly na rukách, které způsobila velká tréninková zátěž.

2009

Následovalo jen několik kratších klidových období, ovšem nakonec jsem musel zvolit dlouhou půlroční zdravotní pauzu doprovázenou rehabilitacemi a doktorskou i alternativní léčbou. Po dalších téměř deset let jsem pak bubnoval pouze s obinadly na předloktích, hlavně z preventivních důvodů a posléze i psychických. 🙂 Z toho důvodu mě neuvidíte na fotografiích z tohoto období za bubny jinak, než v trikách s dlouhým rukávem, aby nebyla obinadla vidět…

V osmnácti letech, po zdravotní pauze, jsem začal opět hrát s různými kapelami. JESUS OM, jazzové RED SOX TRIO, BON JOVI REVIVAL, PETR POLÁČEK&ILUZE, zpěvačka VICTORIA, půlroční angažmá u první české Superstar ANETY LANGEROVÉ, nebo další skupiny, ve kterých jsem třeba jen hostoval, či pro ně natáčel. Zajímavou zkušeností bylo i třeba asi tříměsíční působení v cirkusové kapele V CIRKUSE v Praze na Letné. Na doprovázení klaunů, slonů, koní a lvů vzpomínám opravdu moc rád. 😀

2006 - BSP

V 19 letech se mi podařilo vyhrát konkurz do znovuobnovené české rockové legendární kapely B. S. P. (Balage, Střihavka, Pavlíček), s níž poté následovalo několik úspěšných turné. Vyvrcholením bylo natočení DVD „Live in Retro Music Hall“ z listopadu roku 2006. Se zpěvákem Kamilem Střihavkou jsem poté bubnoval 7 let v jeho kapele LEADERS!. Natočil jsem s ním album „365“ a odehrál stovky koncertů. Dodnes hraji s MICHALEM PAVLÍČKEM v jeho triu, přičemž s námi často vystupuje i mnoho zajímavých hostů z české hudební scény, ať už zpěváků, muzikantů, nebo i orchestrů.

2007 - Michal Pavlicek Trio

S touto naší hudební legendou, a pro mě také jednoznačně světovým kytaristou, jsem natočil v roce 2010 troj CD ,,Srdeční záležitosti”. Jedním z krásných hudebních zážitků byl i výroční koncert s Michalem Pavlíčkem v pražské Sazka Areně (nynější O2 Arena) společně se symfonickým orchestrem a spoustou výjimečných hostů. O jeho mimořádnosti svědčí platinové prodeje DVD a CD se záznamem tohoto koncertu i ocenění v kategorii „DVD roku 2006“ na hudebních cenách Anděl. Má spolupráce s Michalem Pavlíčkem se rozvíjí nejen na půdě koncertní, ale také i na jeho projektech jako je například nahrávání bubnových partů do scénických hudeb, v roce 2008 účinkování v muzikálu DÁMA S KAMÉLIEMI, v roce 2015 nahrané a vydané album „Sociální síť“ společného projektu Richarda Müllera, Michala Pavlíčka a Michala Horáčka, nebo i hostování v jeho kapele PRAŽSKÝ VÝBĚR. V únoru roku 2016 jsem odbubnoval  turné legenrární české kapely STROMBOLI Michala Pavlíčka a Báry Basikové. Ve stejném roce jsem hrál také celý tříhodinový výroční koncert Michala Pavlíčka k jeho šedesátinám.

2011 - KAMIL STRIHAVKA LEADERS!S Michalem Pavlíčkem a Kamilem Střihavkou se také společně setkáváme na pódiu v uskupení nazvaném SUPERGROUP.CZ. Tato kapela vznikla v roce 2013 na základě hlasování čtenářů magazínu Rock & Pop a rádia Beat, kde čtenáři a posluchači mohli měsíc hlasovat o svého oblíbeného bubeníka, další měsíc o zpěváka atd. … Po odehrání úspěšného společného turné příležitostně hrajeme na hudebních festivalech a také stále i na svých sólo koncertech. Repertoár této skupiny se skládá jak z hitů jednotlivých členů, tak také z oblíbených coverů světových kapel doplněných o naše vlastní instrumentální vložky. s orchestrem a hosty.

2015 - DYMYTRYOd roku 2009 působím jako člen metalové maskované kapely DYMYTRY. Původně zamýšlené jednorázové angažmá pro natočení debutové desky „Neser“ a následné hostování na několika koncertech se tak protáhlo ve členství a hraní v této kapele dodnes. Nahráli jsme společně již několik alb, natočili několik videoklipů, vydali DVD ze společného tour s českou metalovou legendou ARAKAIN, i vlastní dvoj DVD „Živě 2015“ natočeném na našem prvním velkém samostatném tour. S DYMYTRY odehraji téměř sto koncertů ročně. S kapelou jsme si vytvořili v České republice početnou základnu fanoušků, kterou nazýváme „Dymytry rodinou“.V roce 2017 vydáváme EP nazvané “United We Stand“, nazpívané v angličtině… (Dymytry do té doby zpívaly výhradně v češtině.)

2011 - NOIDBěhem roku 2011 začala má spolupráce se zpěvákem Václavem Noidem Bártou a kytaristy DYMYTRY v námi založené kapele NOID. V roce 2012 jsme vydali album „Rány“, po nějakém čase však kapela ukončila činnost. S Václavem Bártou jsem se poté podílel i na jeho sólových aktivitách.

V letech 2008 až 2011 jste mě mohli zaregistrovat v kapele ELEISON. S kytaristou této skupiny René Ryparem (dále Portless, ex-Support Lesbiens, …) jsme v té době také založili projekt nazvaný THE FUSE spolu se zpěvákem Michalem Skořepou a baskytaristou Markem Bero Haruštiakem. Dohromady jsme natočili pod tímto názvem tří-skladbové demo.

2015 - STROY

Moje a Michala Skořepy nalezená společná hudební vlna nás v té době spontánně nadchla pro založení nové kapely. Michal se ujal i kytary a při společném jamování neuvěřitelně rychle vznikaly první skladby a nápady pro naší kapelu STROY. Přibrali jsme k sobě baskytaristu Marka Bero Haruštiaka a natočily singly „Forcing The Earth“ (2012) a „Down To The Mountain“ (2013). Marek se později rozhodnul k přestěhování do Londýna a my tak po několika zkouškách jiných basistů přizvali jako nového baskytaristu a člena STROY Jakuba Antla. Ten už je vidět ve videoklipu v již zmíněném druhém singlu. Společně jsme pak konečně nahráli a vydali naše debutové album pojmenované „Adam Reborn“ (2014). To se stalo vzápětí albem roku na některých českých hudebních serverech, klip ke skladbě „Adam Reborn“ videoklipem roku a kapela STROY objevem roku. V roce 2015 jsme se umístili třetí mezi kapelami z celého světa na mezinárodní soutěži GBOB v norském Oslu. Po tomto úspěchu jsme se přesunuli do nahrávacího studia „11AD“ v Los Angeles, abychom natočili několik skladeb s producentem Alainem Johannesem (Soundgarden, Queens of the Stone Age, Chris Cornell, Eleven, …). Během jednoho týdne složené a natočené čtyři skladby vycházejí na EP nazvaném „Like It Or Not“ (2015). Na začátku roku 2017 se rozhoduji z kapely, pro moji časovou zaneprázdněnost, odejít.

2014 - Daniel Landa ŽITO TourV roce 2014 jsem přijal nabídku na post bubeníka v kapele českého zpěváka DANIELA LANDY. Odehrál jsem s ním halové turné „Žito Tour“, bubnoval na jeho „Velekoncertě“ v Praze pro 50 000 lidí, a nahrál album „Žito“ (2015). V kapele Daniela Landy došlo k mému opětovnému setkání s kytaristou Tomášem Varteckým, se kterým jsem už v minulosti vystoupil na koncertě s kapelou WANASTOWI VJECY,ve které jsem jednorázově také bubnoval.

2013 - WANASTOWI VJECYV polovině roku 2015 jsem se stal členem prog-power metalového projektu EPYSODE belgického skladatele a kytaristy Samuela Arcana. Na albech této kapely se objevuje řada hostů ze světové metalové scény, např. z kapel Evergrey, Pain of Salvation, Symphony X, nebo Triosphere. V roce 2016 natáčím s EPYSODE nové album…

Kromě hraní v kapelách se věnuji i hudebním klinikám a seminářům. Společně s baskytaristou Markem Haruštiakem vznikl v minulosti instrumentální projekt WEIRD EXPERIMENT!?. Semináře jsem pořádal například i s baskytaristou Jarynem Jankem (ex-Krucipusk, Kamil Střihavka, …), či kytaristou Michalem Skořepou. Netradiční setkání proběhlo také s basistou Reggiem Worthym (ex- Ike&Tina Turner), kdy jsme si v rámci jeho workshopů konaných v Praze několikrát společně zajamovali.

2015Svoje bubenické workshopy a show jsem začal od roku 2012 nazývat DRUMMING SYNDROME. Kromě klasických seminářů jsou k vidění i koncertní verze. V této podobě jsem odehrál již několik úspěšných turné a vydal Drumming Syndrome DVD (2012). Program těchto mých bubenických show se skládá ze skladeb složených přímo pro tento projekt, dále ze skladeb mých kapel v instrumentálních verzích, z bubenických sól, tak i z povídání o mé hudební kariéře, bubnech, mém vybavení a mých zážitcích a zkušenostech. Průběžně také natáčím svá nová bubenická videa, která přidávám na svůj YouTube kanál. Zejména mé dva Slipknot drum covery se staly na internetu velmi sledované, a proto je můžete slyšet i na Drumming Syndrome koncertech. V roce 2016 na youtube zveřejňuji svá bubenická videa “Epysode III” a “Dymytry Medley 2016”.

2011 - LA RIOJA DRUMMING FESTIVALBubnuji na velkých bubenických festivalech ve světě. Za zmínku určitě stojí ,,DRUMMERSDAY“ festival v Holandsku, kde jsem vystoupil v roce 2010 po boku předních holandských a belgických bubeníků, nebo „LA RIOJA DRUMMING FESTIVAL“ 2011 ve Španělsku, kde hráli takové bubenické hvězdy jako Ray Luzier z Korn, Chris Adler z Lamb of God, Chris Coleman (Prince), Tommy Aldridge (ex-Ozzy Osbourne, Whitesnake) nebo Brendan Buckley (Shakira). V roce 2012 to byl „MEINL DRUM FESTIVAL“ v Německu, kde se mnou hráli např. Matt Halpern (Periphery), Benny Greb, nebo J. P. Bouvet. V roce 2014 jsem pak bubnoval třeba na hudebním veletrhu „MUSIC ITALY SHOW“ v Itálii. Na Meinl Drum Festivalu bubnuji znovu v roce 2016, tentokrát se festival koná v polské Varšavě. O týden dříve jsem vystoupil na Adams Drumworld Festivalu v Nizozemsku, kde jsem měl tu čest hrát před jedním ze svých největších bubenických vzorů – Davem Wecklem. Velkým zážitkem pro mě bylo vystoupení na Seoul Drum Festivalu 2017 v Jižní Korei. Neskutečné přijetí od místních fanoušků…

Jsem firemním hráčem bubnů TAMA, činelů MEINL, paliček BALBEX a blan AQUARIAN.

Spolupracuji se značkou oblečení AFFLICTION.

Menu
Mobile
Rolovat nahoru